من برتر

من برتر

ورکشاپ یلدا 2020

هدف از ورکشاپ امروز ما رسیدن به من بهتر یا ایده ال هست 

که دو جنبه را در نظر خواهد گرفت :

جسمی و فیزیکی : که تناسب اندام – فعالیت های ورزشی رژیم درمانی زیبایی و سلامت و جوانسازی پوست و خوش پوشی را شامل میشود .

و جنبه روحی که روانشناسی کاهش وزن رفع موانع محیطی و اجتماعی را شامل میشود.

ما امروز میخواهیم شخص خودمان را در هر جنس – سن و شرایطس آنالیز و اسکن کنیم – در این جهت شما به یک برگه از سئوالات جواب خواهید داد . 

من به عنوان مربی سلامت هدفم ارتقا شخص خود شماست  و هر شخص کاملا راهکرد متفاوتی از تمامی جوانب برای رسیدن به وضعیت روحی و جسمی و حتی زیبایی خود دارد .

جنبه تغذیه و رژیم درمانی :وزن ایده ال از لحاظ اصولی و قدیمی یک عدد است و از لحاظ شخص شما یک عدد متفاوت دیگر که بسیار وابسته به موقعیت اجتماعی – سن – وضعیت پزشکی – مانند هورمونها چربی خون – قند خون و حتی مقدار عضله و وضعیت فیتنس هر شخص دارد . 

اولین کار تعیین این عدد و قرار دادن هدف زمانی برای رسیدن به این عدد بر روی ترازو و مرحله بعد رسیدن به سایز دلخواه در انواع پوشاک میباشد . 

1 - ما برای رسیدن به وزن ایده ال میتوانیم از رژیم های غذایی متفاوت روز برحسب سلیقه شخص و موقعیت بدنی خود استفاده کنیم و وظیفه من به عنوان مربی سلامت هدایت شما برای رسیدن به این وزن برحسب علاقه و شخصیت شماست .

انواع رژیم های غذایی روز که میتواند به هرفرد کمک کند :

*رژیم کالری شماری

*رژیم حذف گروه مواد غذایی خاص به دلیل افزودنی های هورمونی وغیرمجاز مانند لبنیات یا گلوتن و گندم و جو 

*رژیم غار نشینی

*رژیم کتوژنیک

*رژیم کالری شماری

*رژیم 5 به 2

2 - انواع فعالیت های ورزشی برحسب نوع بدن که میتواند هوازی – قدرتی و یا ادغام این دو باشد.

ورزش به غیر از کاهش وزن و سایرز جنبه درمانی روحی و جسمی نیز دارد مانند ورزش یوگا که تمرکز و بودن در لحظه را تمرین میکند و آرامش افراد را افزایش میدهد و یا ورزش درمانی شنا در آب برای مشکلات استخونی و دیسک .

به طور کلی هفتگی سه ساعت میبایست برای سلامت فعالیت ورزشی انجام شود 

3 – جنبه روانشناسی رسیدن به خود ایده آل : 

*وضعیت روابط شما با دوستان – فامیل – همسر و فرزندان 

*وضعیت اشتغال و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی 

*لذت بردن از طبیعت – رضایت مندی های درونی    

* ارزش و اهمین دادن به شخص خود مانند ماساژ – خوش پوشی -                           - یک چای داغ و کتاب خواندن 

*با عشق و شادی به دنیا نگاه کردن و مقابله با ترس – با دنیا و انسان ها از تو حرکت از خدا برکت . دو ست باشیم . خشم را رها کینم . ببخشیم .

4 – جنبه زیبایی که تمامی افراد به صورت ذاتی خواهان آن هستند و زیبایی را تحسین میکنند که در جامعه امروزی در سال 2020 میتواند در زیبایی بدن  - یا زیبایی صورت – پوست و مو سالم و خوش پوشی خلاصه شود . 

ما باید این نکته را همیشه یاداور باشیم که زیبا ماندن ظاهری و دوری همیشه و تا لحظه اخر عمر به توجه و انرژی و نظارت دارد 

 5 – زیبایی ( پوست و مو ) 

6 – خوشپوشی دو جنبه دارد که اول مرتب و به روز پوشیدن است سپس توجه به فرم و نوع بدن میباشد – میتوانیم به راحتی با پوشاک ایرادات هیکل خود را بپوشانیم . 

و در آخر ما قرار است بی عیب باشیم و کامل – ما هر روز چالش بهتر شدن را باید بپذیریم و نه کامل شدن وهمیشه هر دو جنبه روحی و جسمی حائز اهمیت است که شما میتوانید روزانه با پرسشنامه که در اختیار شما قرار میگیرد خود را بسنجید و به بهتر شدن و نه کامل شدن خود امتیاز بدهید و حتما خود را تشویق نمایید . 

18 دی 1398