2 پدیده لاغری قرن

2 پدیده لاغری قرن

ماچا:


مادر چای سبز دنیاست، که 10 برابر چای سبز از خواص آنتی اکسیدان و سم زدائی برخوردار است، قوی ترین و قدیمی ترین پودر لاغری محسوب میشود که در آسیای شرقی بخصوص ژاپن استفاده روزانه دارد.برگ های ماچا به آهستگی و در سایه رشد میکنند.برگ های تازه دستچین شده خشک میگردند و سپس بوسیله آسیاب های خاص گرانیتی بصورت پودر و بسیار نرم به رنگ سبز یشمی در می آید.
نتیجه این فرآیند یک فنجان پر از چای منحصر به فرد و غنی از آنتی اکسیدان و آمینو اسید و دیگر مواد مغذی میابشدماچا به دلیل فواید  بسیار زیادی که برای انسان دارد به دو اسم ماچای جوانی و ماچای لاغری شناخته میوشد که به توضیح آنها میپردازیم و در انتها به فواید نوشیدنی تهیه شده از آن میپردازیم
ماچا و جوانی : ماچا را داروی ضد پیری میشناسند و دلیل اصلی آن وجود آنتی اکسیدان های مجود در آن است که همیشه باعث حفظ شادابی و سلامت سلول های بدن و به تعویق انداختن مرگ سریع و زود پیری میشود.
ماچا و لاغری : نوشیدنی ماچا علاوه بر خاصیت فوق العاده در چربی سوزی متابولیسم را 30% افزایش میدهد و یکی از سریع ترین و موثرترین روشها برای لاغری و افزایش سوخت و ساز محسوب میشود. ماچا خطر ابتلا به بیماری سرطان را به حداقل میرساند.
.
فواید ماچا :
1- دارای ماده چربی سوز
2- افزایش 20 درصدی متابولیسم و چربی سوزی
3- سلنیوم - زینک - منیزیم - اسید آمینه بالا برای عضله سازی
4- کاهش چربی خون 
5- افزایش هورمون شادی و افزایش تمرکز ( ال تنانین)
6- 10 برابر 1 لیوان چای سبز انتی اکسیدان 
7- افزایش توان عضلات 

 با هر 1-2 گرم پودر ماچا را با 100 سی سی آب مخلوط میکنیم  که حاوی 50 میلی گرم کافئین است که سطح انرژی بدن را 4 ساعت بالا نگه میدارد.

کامبوجا :

نوشیدنی کامبوجا از قارچ مخصوص کامبوجا تهیه میگردد و محصول آن نوشیدنی ترش مزه با گاز دی اکسید کربن است و در د. رنگ قرمز و زرد وجود دارد. دارای اسید استیک میباشد که خاصیت ضد باکتری دارد خاصیت پروبیوتسک آن به هضم غذا کمک میکند و همچنین جزو چربی سوزهای قوی محسوب میشود که این شاخص مزایای بسیاری از جمله تنظیم کننده قند و چربی رفع کبد چرب را دارا میباشد. کامبوجا دارای ویتامین های ب و  ث است که به ترتیب به جلوگیری از ولع به شیرینی و سیستم ایمنی کمک میکند و به دلیل اینکه کشنده رادیکال های آزاد در بدن میباشد خاصیت ضد سرطان و ضد پیری دارد. برای افرادی که مشکل سنگ کلیه دارند بسیار مفید میباشد و به تصفیه سموم کلیه و از بین بردن سنگ ها کمک میکند. این نوشیدنی سوخت و ساز بدن را 20% افزایش داده و چربی سوز است. هر 300 سی سی آن حاوی 70 کالری است.

30 فروردین 1399